Zapparition

Czech fanzine produced by Jan Kopp and Roman Šmíd as a limited numbered issue of 100 copies. Probably a short-living publication, only 2 (3?) issues from 1994 are known.

Related publications:

front
#1
1994
 title impressum & foreword pp 60-61 back
 
 

Foreword by Jan Kopp:

PROČ TO VŠECHNO...

Právě jste otevřeli první číslo občasníku ZAPPARITION. Proč občasníku? Jednoduše proto, že si ho vydávám sám a nehodlám se honit jakýmkoliv termínem. Další číslo vyjde vždy,když se mi nahromadí v Šuplíku dost věcí o kterých si budu myslet, že mohou zajímat i druhé. No a proč právě ZAPPARITION, je také vcelku jasné. Frank Zappa je natolik zajímavé zjevení (apparition), že se o něm dá stále něco zajímavého zjistit. Toto první číslo jsem původně plánoval na konec loňského roku, ale ta tragická zpráva toto vydání poněkud pozdržela. Jednak jsem nechtěl být osočován z toho,že se snažím svézt na Frankovo smrti, jednak jsem se soustředil na pořádání akce "Pivo za Františka Zappů" (viz článek uvnitř). Tento občasník si neklade žádné ambice a proto bude stále vycházet v omezeném nákladu 100 kusů. Obsah nehodlám nijak zvláš tematicky řadit. Chtěl bych proste rozšířit méně známé překlady článků a rozhovorů u nás dosud nepublikovaných, plus různé zajímavosti, recenze, reportáže atd. Mým jediným spolupracovníkem v této činnosti je, (a já doufám že zůstane) Roman Šmíd, který má rovněž obrovskou zásluhu, že toto první číslo spatřilo světlo světa. Mnozí z vás Romana pamatují z činnosti v Zappaklubu. Když už jsem se zmínil o Fanklubu F.Z., tak musím předeslat, že ZAPPARITION není a nikdy nebude fanzin nebo něco takového. Jelikož je neprodejný, nebude se dát předplatit. Organizovaná činnost, členské příspěvky, to vše ve mě vyvolává čistý hnus.

A proto si v klidu zapalte Winstonku, puste "Were only in it for the money", sedněte na záchodovou mísu a zkuste prolistovat příští stránky. Pokud líbí - dobře. Pokud ne, tak pomněte kde vlastně sedíte a tyto upotřebte na opačném konci svého těla.

Honza KOPP


front
#2 (or #3?)
1994